Moteriškas vaistažoles iškart įsivaizduojame tas, kurios skirtos gydyti specifinius negalavimus. Paklausta apie vaistažoles, kurios pirmiausia ateina į galvą prabilus apie moteriškas žoleles, biologė Gražina Gaidienė vardija liepų žiedus, ugniažoles, šermukšnių uogas, dilgėles, medetkas, mėtas.
“Moteriai pirmiausia reikia rūpintis savo nervine būkle, juk ją labai veikia psichologinis klimatas. Šeima, darbas, jos pačios nuotaikų kaita įvairiais laikotarpiais ir nepaprastas jautrumas, gilūs emociniai išgyvenimai. Tad reikėtų kartkartėmis bendram ramumui pavartoti mėtų, anyžinių lofantų, apynių. Šie labai gerai padeda esant migrenai, nuo kurios kenčia daug moterų, ir gerina miegą“, – sako Gražina.
Nuo migrenos padeda ir daugiau žolelių, nelygu, kokia šio negalavimomėts priežastis. Nuo to priklauso ir arbatos pasirinkimas. Tinka mėlynažiedės liucernos, burnočiai, dirvinės našlaitės, melisos, geltonžiedžiai barkūnai. Dar padeda sėjamųjų avižų ir gervuogių lapų nuoviras. Visa tai galima išmėginti, jei nėra galimybės tiksliau nustatyti galvos skausmo priežastį.
Jei arbata nuo migrenos, nereikia jos iškarto išgerti daug – pakanka po 10 nedidelių gurkšnelių kas kelias valandas. Jei daromas kelių žolelių mišinys, imami du šaukštai žolelių, tačiau nuoviras prieš geriant skiedžiamas. Geriama po kelis gurkšnelius kas kelias valandas arba po pusę stiklinės tris kartus per dieną.
„Pirmiausia patariu net ne žoleles vartoti, o pasidaryti raminamąją vonią su levandų eteriniu aliejumi. Ji daug kam padeda, nes sumažina įtampą. Jei jos nepakanka, galima išgerti dirvinių našlaičių arbatos, kuri valo organizmą ir atpalaiduoja. Geltonžiedžiai barkūnai ramina ir skystina kraują, o burnočiai gerina smegenų veiklą. Tačiau gali būti, kad galvą skauda dėl to, kad paveikti kaklo slanksteliai, tuomet neapsieisime be masažo ar kitų procedūrų, kurias paskirs gydytojas“, – sako biologė.
Tad tikėtis, kad visi negalavimai praeis tiesiog geriant arbatas, nereikėtų. Kaip ir viltis, kad jei konkreti vaistažolė padėjo draugei, tai ji tikrai tiks ir mums, taip pat nederama. Ne tik negalavimo priežastis gali būti kitokia, bet ir organizmo reakcija į tą augalą, todėl čia tegalima spėlioti, jei nesikreipiama į specialistą.
Brandaus amžiaus sunkumai. Pirmoji priemonė menopauzės simptomams silpninti yra liepų žiedų ir šalavijų mišinys, itin gelbstintis nuo naktinių prakaitavimų. Jei tokios arbatos nepageriama iš pat pradžių, tai gali virsti rimta bėda, kai prakaituojama taip gausiai, kad pabundama dažnai arba ir išvis nebeišeina miegoti. Liepų ir šalavijų arbatos reikėtų išgerti po stiklinę rytą ir vakare.
„Visur reikia saiko, stipresnė arbata labiau nepadės, o štai pakenkti gali. Todėl aš paprastai rekomenduoju tokią koncentraciją, kuri yra saugi. Universalus receptas yra toks – šaukštas su kaupu smulkintų, sumaltų ar tarp pirštų sutrintų žolelių ir pusė litro +90 C vandens, kuriuo užpylus vaistažoles arbatą reikia šiltai užkloti ir palaikyti pusvalandį.
Šaltinis: www.sveikatosradijas.lt

4.5 2 votes
Patiko? Įvertinkite!