Paprastai pasisakau prieš papildus, nes vartojant papildus kasdien savo racione ilgainiui trikdoma kepenų funkcija. Be to, maisto papildai yra aktyvios medžiagos ir daro įtaką įvairioms organizmo funkcijoms, deja, tikrai ne visada gerą.

Jau nekalbant apie tai, kad:
a) didžioji dalis iš plačiai išreklamuotų papildų – turi tik placebo poveikį ir yra išleidžiamos didžiulės sumos pinigų.  Apie tai plačiai, su pateiktais mokslinių tyrimų rezultatais, buvo kalbėta San Francisko univesiteto dėstytame intensyviame 6 savaičių kurse (Mitybos įtaka populiariausioms ligoms: širdies ir kraujagyslių, diabetas, etc.), kurį išklausiau 2013 m. vasarą.
b) jei preparatas šiek tiek ir padeda, dažniausiai daug geresnis ir pigesnis rezultatas pasiekiamas vien sveikos mitybos pagalba. Pavyzdžiui, per 12 sveikos mitybos programos savaičių cholesterolis pamažėja maždaug 2 vienetais (nuo 9,1 iki 7,2, nuo 7,2 iki 5,4 ir pan.)
Dėl šių priežasčių nerekomenduoju užsiimti savigyda. Jei norite vartoti maisto papildus – pasikonsultuokite su Jus gydančiu gydytoju. 
Rekomenduoju valgyti įvairų maistą, vartoti daug šviežių daržovių, laikantis sezoniškumo, ir tokiu būdu gauti pakankamai maistinių skaidulų, paskatinti organizmą patį gaminti gerąsias bakterijas, bei gauti kiek įmanoma daugiau antioksidantų net ir žiemos metu.
Pati rekomenduoju vartoti tik du papildus ir tai tik ribotai:
a) Omega 3 – apie jį kitame straipsnyje.
b) Kalcį – tik tiems, kas meta daugiau kaip 8% kūno svorio ir tik lieknėjimo periodu.
Primenu, kad “Sulieknėk sveikai” neprekiauja jokiais papildais.
Kada rekomenduotina vartoti kalcį?
Metant svorį organizme vyksta biocheminės reakcijos ir žymiai sumažėja kalcio, todėl jį būtina kompensuoti. Mokslininkai teigia, kad numetus 10% kūno svorio jau fiksuojamas kalcio pokytis kauluose. Dėl šios priežasties kalcį rekomenduojama pradėti vartoti, kai numesta 5% svorio ar daugiau. Pavyzdžiui 5 kg nuo 100 kg svorio. Vartoti visą periodą, kol metamas svoris. Svoriui stabilizavusis – nutraukti kalcio vartojimą.
Kraujo tyrimas parodo tik kalcio kiekį kraujyje duotuoju momentu, bet neįvertinama kiek kalcio „išplauta“ iš kaulų. Moterims tai ypač aktualu.
Į ką atkreipti dėmesį, perkant kalcio maisto papildą?
Kaip jau minėjau, įprastu metu tikrai galima pakankamai jo gauti su maistu. Kalcis bei jo pasisavinimas. Jei bijotės osteoporozės – daugiau judėkite. Gera kraujotaka yra pats pagrindinis kaulų retėjimo priešas. Papildomai galite pasiskaityti apie kalcio įtaką svorio metimui. 
Kalcio maisto papildo kokybei yra svarbu:
a) Iš ko jis išgautas, koks kalcio junginys.
b) Koks kalcio kiekis vienoje tabletėje/paros dozėje (žiūrėkite informaciją produkto aprašymą ant buteliuko).
Kartais girdžiu sakant, kad: “geriu multivitaminus, taigi gaunu kalcio”. Tačiau tiesa ta, kad kalcio molekulė yra labai didelė ir į multivitaminus netelpa. Na gal bus 5-10 dienos paros normos. Pasižiūrėkite patys kas mažomis raidėmis parašyta. Jau nekalbant apie tai, kad klausimas, kam iš viso geriate multivitaminus?:)