Visuomet, kai kalbame apie sporto pradžią rekomenduoju pasisamdyti asmeninį trenerį. Nesvarbu kokią sporto šaką pasirinksite: plaukiosite baseine, rinksitės šiaurinį ėjimą ar prakaituosite sporto salėje. Visuomet sportas duoda geriausius rezultatus tik tada, kai teisingai atliekami pratimai. Kitu atveju pastangų gali būti daug, o rezultato ne tik nebus, bet galite sau ir pakenkti. Tai nereiškia, kad visą laiką reikia sportuoti su juo. Asmeninis treneris yra reikalingas tik tol, kol jūs įgusite teisingai atlikti pratimus.

Asmeninis treneris

Geriausia trenerį pasirinkti pagal Jūsų pažįstamų rekomendacijas. Jei tokių galimybių nėra Jums pagelbės keli svarbūs žemiau išdėstyti punktai, kurie atkreips Jūsų dėmesį į esminius dalykus. Jei jau sportuojate ir toje vietoje yra trenerių, pastebėkite kaip jie dirba su savo klientais. Dažniai situacija iš šono ganėtinai gerai matosi. Tuomet su išsirinktu treneriu pabendraukite, jei jums patiko, nusipirkite vieną-dvi treniruotes ir pasižiūrėkite Jums asmeniškai tinka, ar ne. Jei ne, nensusiminkite ir ieškokite kito.

Kalbinu asmeninį trenerį Mantą Petrulį ir prašau patarimų, kurie pagelbėtų renkantis asmeninį trenerį. „Drąsiai galiu teigti, kad ne visi asmeniniai treneriai yra kompetentingi ir gerai atlieka savo darbą. Dažnai žmonės renkasi trenerį pagal jo išvaizdą. Taip, treneris turi gerai atrodyti, nebūti „su pilvuku“, bet ir neturėtų būti liaudiškai tariant „spinta“. Bet svarbesni už išvaizdą yra kiti kriterijai.

5 kriterijai prieš pasirenkant trenerį

1. Gebėjimas parinkti treniruočių metodiką ir krūvį. Iš patirties žinau, jeigu parinksiu klientui per sunkią treniruotę ar neidomią jam asmeniškai pratimų rinkinį, mes kartu ilgai neišdirbsime ir nepasieksime gerų rezultatų. Klientui nusibos arba jam bus per sunku ir jis ims vengti sportuoti. Dažnai treneriai taiko vieną metodiką, kuri jam asmeniškai ar jo klientui pavyko pasiekti gerus rezultatus. Bet tai nereiškia, kad tas pats metodas tinka visiems.

2. Jei treneris būdamas su jumis naudojasi telefonu, rašo žinutes ar net skambina – keiskite trenerį. Lygiai tokia pati situacija, jei vesdami asmeninę treniruotę bendrauja (nekalbame apie pasisveikinimą) su kitais klientais ar net tuo paciu metu dar kažkam kitam veda treniruotę. Išimtis, jei taip buvo tartasi ir tai atsispindi kainoje. Kitu atveju – tai nepagarba savo klientui. Dėmesys išsklaidomas ir asmeninė treniruotė praranda savo prasmę.

3. Asmeninių treniruočių kaina turi būti prieinama. Kai kurie trenerių valanda kainuoja 35 € ir daugiau. Dažnai žmones galvoja, kad „jei pas jį brangu, tai jis geras treneris ir pasieks su juo tobulų rezultatų“. Nebūtinai. Be to, yra puikių ir pigesnių trenerių.

4. Vieta turėtų būti jums patogi. Geriausia netoli namų, darbo ar pakeliui, t.y. kad negaištumėte daug papildomo laiko kelionėms.

5. Trenerio sugebėjimas bendrauti, geras jumoro jausmas. Abejoju ar norėsite visą treniruotės laiką pratylėti, arba gauti tik sausą informaciją, kurią treneris bus išmokęs iš vadovėlio, arba kai iš trenerio reikia pešti žodį po žodžio apie pratimus, jų tikslą ir atlikimo niuansus. Asmeninis treneris turi būti reiklus, jeigu reikia ir griežtas, bet visada puikios nuotaikos ir jus motyvuoti. Su treneriu turi būti įdomu sportuoti, jūs turite nepajusti kaip greitai prabėgo sunki treniruotė, o po jūs turite jaustis pasikrovę energijos ir geros nuotaikos.

Kartu su Mantu linkime susirasti tokį trenerį, kai net nebaigus bandomosios treniruotės norėtųsi tartis dar susitikti.

5 2 votes
Patiko? Įvertinkite!