Nustatyta, kad šiltas plastikas gamina labai stiprų dioksiną, kuris stipriai įtakoja krūties vėžio atsiradimą. Šilumos poveikis sukelia cheminių medžiagų, įeinančių į plastikinio butelio sudėtį, reakciją ir išsklaido dioksiną vandenyje, kurį mes geriame.
Dioksinas – tai toks toksinas, kuris gerai įsitvirtina audiniuose, ypač krūtyse, ir sukelia vėžį. Vietoj plastikinio butelio naudokite plieninę gertuvę arba stiklinį butelį.
Nenaudokite plastikinių indų maisto atsargų kaupimui šaldiklyje. Nenaudokite plastikinių indų maisto šildymui mikrobangų krosnelėse. Vietoj jų naudokite stiklinius arba keramikinius indus. Jei jūsų pirktas maistas jau įdėtas į šildymui mikrobangų krosnelėse pritaikytą plastikinę dėžutę, tai nenaudokite jos. Išimkite maistą iš plastikinės pakuotės ir šildykite stikliniame arba keramikiniame inde. (“Sulieknėk sveikai” pastaba – mikrobangėje krosnelėje maisto nereikėtų šildyti niekada).
Plastikinė plėvelė (PVC) taip pat yra labai toksiška. Jei šildote maistą, apsuktą plastiline plėvele – tai tarsi atominė bomba jūsų kūnui. Maisto apdengimui geriau naudokite popierines servetėles.
Šaltinis: www.sveikatosradijas.lt