Esame nuolat bombarduojami sveikatos patarimais, tačiau ne visi jie paremti tvirtais moksliniais duomenimis. New Scientist išsklaido paplitusius mitus. Šis apie riebalus.
Keli papildomi kilogramai ne tik nėra bilietas į ankstyvą kapą, bet atrodo, netgi atstumia nekviestą giltinę.
Išsiaiškinkime – didelis nutukimas kenkia sveikatai. Kai kūno masės indeksas (KMI) didesnis nei 40, padidėja 2 tipo diabeto, širdies ligų ir susirgimo tam tikrų vėžiu rizika, o mirties tikimybė nuo bet kokios priežasties išauga 29 %. Tai nėra sveikatos mitas.
Remiantis beveik 100 tyrimų, kuriuose dalyvavo beveik 3 milijonai žmonių, apžvalga, panašu, kad keli papildomi kilogramai ne tik nėra bilietas į ankstyvą kapą, bet atrodo, netgi atstumia nekviestą giltinę.
Apžvalgą, kurią parengė Katherine’os Flegal vadovaujama komanda iš JAV Ligų kontrolės centrų Hyattsville’yje bei Marylande. Patikslinkime, kad kad viršsvoris yra kai Jūsų KMI  (pasiskaičiuokite savo) yra nuo 25 iki 29 – turi apsauginį poveikį, 6 procentais sumažindamas mirties riziką, lyginant su žmonėmis, kurių KMI nuo 18,5 iki 25. Tačiau turintys KMI virš 35, tikrai rizikuoja stipriai (šaltinis JAMA, vol 309, p 71).
Nėra aišku, kaip viršsvoris gali apsaugoti nuo ankstyvos mirties. Galbūt keleto atsarginių svarų nešiojimas padeda kūnui kovoti su ligomis ar infekcijomis. Gal viršsvorį turintys žmonės sulaukia daugiau medicininio dėmesio. O gal kai kurie iš suskaičiuotų kaip „normalūs“, neteko svorio dėl rimtų ligų.
Kokia bebūtų priežastis, Flegal sako, kad jos atradimai nereiškia žalios šviesos visiems ryti pyragus. Viršsvorį turintiems žmonėms, pavyzdžiui, dažniau išsivysto ligos, mažinančios gyvenimo kokybę. Net jei taip, atrodo, šiek tiek lašinukų nėra nusikaltimas sveikatai, kaip sakyta.
Šaltinis :

0 0 vote
Patiko? Įvertinkite!