Mėgstantiems trešnes, turiu gerų naujienų. Trešnės ne tik skanios, bet ir sveikos uogos. Nesvarbu, užaugusios Lietuvoje ar kitur, dėl savo struktūros jos puikiai laikosi transportuojamos. Didžiausia bėda, kad jos labai skanios, tad lengva padauginti.
Užkandžio porcija yra 250g / ~157 kcal. Žinau, kad norisi daugiau! Daugiau galima, jei sportuojate, ar reikia priaugti svorio.
Trešnių PORCIJOJE (250 g) yra:
- 18 mg vitamino C ( apie 25 proc. paros normos), kuris būtinas imuninei sistemai ir gražiai odai;
- 555 mg kalio ( apie 15 proc. paros normos), kuris būtinas raumenims, nervinei sistemai ir kraujospūdžio reguliavimui;
- Daug antioksidantų beta karotenų ir polifenolių (antocianinų, flavanoidų ir katehinų), kurie mažina uždegiminius procesus ir taip padeda apsisaugoti nuo lėtinių bei ūmių ligų bei senėjimo. 11 iš 16 tyrimų duomenimis, valgant trešnes veiksmingai sumažėjo uždegimas, o oksidacinio streso žymenys sumažėjo 8 iš 10 tyrimų. Mityba gausi polifenolių gali padėti apsisaugoti nuo daugelio lėtinių ligų, įskaitant širdies ligas, diabetą, nervines ligas ir tam tikras vėžio rūšis.
Trešnės rekomenduojamos:
- SPORTININKAMS. Trešnės, kaip beje, ir vyšnios, puikiai tinka atstatyti jėgas, suvalgant jas per 30 minučių po sporto. Tyrimai rodo, kad vyšniose esantys priešuždegiminiai ir antioksidaciniai junginiai gali padėti sušvelninti fizinio krūvio sukeltą raumenų skausmą, pažeidimus ir uždegimą.
- Sergantiems PODAGRA. Teigiama, kad trešnėse esančios medžiagos gali padėti sumažinti šlapimo rūgšties kiekį kūne, todėl tai ypač naudinga sergantiems podagra. 633 tiriami asmenys, sergantys podagra, tais periodais, kai vartojo trešnes ir vyšnias patyrė 35 proc. mažiau podagros priepuolių. Tyrimą rasite čia>> Kito tyrimo duomenimis, kai vyšnių vartojimas buvo derinamas su podagrai skirtu vaistu alopurinoliu, podagros priepuoliai buvo daug retesni – net iki 75 proc.
- Geresniam MIEGUI. Vyšniose yra melatonino – medžiagos, padedančios reguliuoti miego ir pabudimo ciklą. Tiesa, tyrimai buvo atlikti su sultimis, koncentratu, taigi nėra aiškiai žinoma kaip miegą veikia trešnių valgymas užkandžiui.
Daugiau apie vertingas uogas skaitykte čia>>
Svarbu saikas
Uogų lengva padauginti, o tai gali paskatinti svorio prieaugį arba sutrikusią virškinimo veiklą. Uogose esančios organininės rūgštys gali sudirginti virškinimo traktą, o juose esantys natūralūs cukrūs gali paskatinti apetitą. Vasarą uogų, žinoma, reikia valgyti daugiau nei žiemą, tačiau ne kilogramais.
Itin paprastų ledų su trešnėmis receptą rasite čia>>