5 priežastys naudoti gerąsias bakterijas, kai puola virusai ir kas turi būti papilduose kartu su jomis?

 1. Gerosios bakterijos ne tik padeda palaikyti tinkamą žarnyno mikrobiotą, bet ir gamina interferonus – junginius, kurie neleidžia virusams daugintis organizme (plačiau apie tai ir žemiau išvardintas naudas – 3 mokslinių straipsnių nuorodos straipsnio apačioje*).
 2. Probiotikai padeda tinkamai veikti kvėpavimo takams ir palaikyti jų gleivinės imuninę sistemą dėl antivirusinių mechanizmų. Kitaip tariant, probiotikų vartojimas gali sumažinti kvėpavimo takų infekcijų tikimybę, trukmę bei sunkumą.
 3. Kai virusas puola – organizmas ginasi, tuo pačiu naikindamas ne tik „pašaliečius”, bet ir gerąsias bakterijas mūsų žarnyne. Tai galime net jausti, kai iš karto po ligos nesinori nei šviežių daržovių, nei kito vertingo maisto, nes organizmas sunkiai skaido ir virškina. Tad reikia padėti ir jam atsigauti, ir žarnynui tinkamai veikti.
 4. Ligos metu sutrinka maistinių medžiagų pasisavinimas žarnyne. Tai reiškia, kad negauname visko, ką galėtumėme panaudoti gynybai ir atsistatymui. Po ligos tai dar kurį laiką užsitęsia. Tokiu atveju probiotikai pagelbėja pasiimti iš maisto viską, ko reikia.
 5. Padedant žarnynui, gerosioms bakterijomis neleisite „blogosioms bakterijoms” paimti valdžios. Tai reiškia, kad maistas neužsistovės ir išvengsite rūgimo proceso bei toksinių medžiagų organizme.

Gerosios bakterijos labai reikalingos ir vaikams

Matote foto, kad sūnus Mantas šypsosi, nes žino, kad greitai pasveiks. Kai pasigauna virusus – daug arbatų, miego, apkabinimų ir kapsulė probiotikų, todėl jų pakuotę vaistinėlėje turiu visada.

Kas gerųjų bakterijų papilde turi būti kartu „supakuota”?

 • PRObiotikai – gerosios bakterijos. Jas renkantis verta pasidomėti, kiek jos atsparios, kokių rūšių ir koks kiekis jose bei kokia forma jos supakuotos. Pavyzdys, kurį matote nuotraukoje – Dr.OHHIRA® DELUXE gerųjų bakterijų papildas.
 • Tai sinergiškai veikiančios 12 rūšių probiotinių kultūrų, priklausančių Lactobacillus, Bifidobacterium ir S.thermophilus šeimoms (komentare surašysiu konkrečias rūšis).
 • Bakterijos atsparios, nes jos buvo dauginamos 5 metus, fermentuojant įvairių rūšių augalus bei keičiant temperatūras.
 • Kapsulės viduje – tirštos konsistencijos masė (ne milteliai!), kurios sudėtyje yra aktyvių ir gyvybingų gerųjų bakterijų, skaidulinių medžiagų ir biogeninių metabolitų.
 • Patentuotas kapsulės apvalkalas padeda kapsulei išlikti tvirtai ir apsaugo gyvas bakterijas agresyvioje skrandžio aplinkoje. Kapsulei pasiekus plonąjį žarnyną, jos apvalkalas tampa akytas ir ištirpsta plonojo žarnyno terpėje maždaug per 40 minučių.

PREbiotikų – gerųjų bakterijų maisto – nauda

PREbiotikai – augalinės skaidulos, kuriomis maitinami probiotikai. Jūsų organizmas negali jų suvirškinti, todėl jos patenka per virškinamąjį traktą ir tampa bakterijų ir kitų mikrobų maistu. Skaidulos padeda probiotikams įsitvirtinti žarnyne ir sudaro geras sąlygas jų mitybai.

Pavyzdžiui, ištirpus kapsulei Dr.OHHIRA® DELUXE žarnyne pasklidusios bakterijos gali maitintis skaidulinėmis medžiagomis, buvusiomis kapsulėje. Tuo pačiu bakterijoms palankią terpę (pH) sukuria fermentacijos metu (kai bakterijos skaidulomis maitinasi) susiformavusios organinės rūgštys.

Kodėl reikalingi POSTbiotikai. Kaip jie veikia?

POSTbiotikai – sudėtingai skambantys „biogeniniai metabolitai”, kurie susidaro, kai bakterijos virškina skaidulas ir netirpius angliavandenius ir gamina sveikatą reguliuojančius ir įtaką darančius komponentus.Tuo metu gaminamos organizmui vertingos medžiagos, kurios labai sustiprina papildo teikiamą naudą:

 • trumpos grandinės riebalų rūgštis (acetatą, propionatą, butiratą)
 • organines rūgštis (įskaitant fulvinę rūgštį)
 • peptidus (amino rūgštis)
 • polifenolius (antioksidantus) ir pan.
 • gausi postbiotikų sudėtis daro įtaką žarnyno ląstelių atsistatymui, apsaugai nuo infekcijų, imunoregeneracijai, apetito kontrolei ir lipidų apykaitai

Dr. Ohhira OM-X ekstrakte (šio ekstrakto yra visuose Dr. Ohhira produktuose) yra daugiau kaip 500 skirtingų rūšių postbiotikų (net 247 peptidai). Gausi jo sudėtis daro įtaką žarnyno ląstelių atsistatymui, apsaugai nuo infekcijų, imunoregeneracijai, apetito kontrolei ir lipidų apykaitai.

Šaltuoju sezonu patariu jų turėti savo vaistinėlėje, nes apsirgus reikia greitai veikti. O vasarą gerųjų bakterijų jau dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, kelionių, verta turėti. Vienos dėžutės užteks 30 dienų.

Primenu, kad prieš vaistų ar papildų vartojimą visada verta pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku.

Būkite sveiki!

*Bakterijų įvairovė Dr.OHHIRA® DELUXE papilde BIFIDOBAKTERIJOS (B.breve M-16V, B.infantis M-63, B.longum BB536, B.lactis Bl-04®), LAKTOBACILOS (L.acidophilus La-14®, L.brevis NBRC 3345, L.bulgaricus NBRC 13953, L.casei TO-A, L.fermentum NBRC 3071, L.helveticus NBRC 3809, L.plantarum TO-A), S.THERMOPHILUS NBRC 13957

**Įdomūs praėjusių metų tyrimai apie probiotikus ir virusus

[1] Ann Nutr Metab, 2019;74(2):115-124. doi: 10.1159/000496426. Epub 2019 Jan 23. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30673668/

[2] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35015145/ 

[3] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30673668/

0 0 votes
Patiko? Įvertinkite!