Užduokite klausimus sau kai matote, jog svoris nekrenta ar, jūsų nuomone, krenta per lėtai. Priežasčių gali būti daug. Perskaitykite mano patarimus ir pagalvokite, kuri priežastis gali būti jūsų?
Mitybos dienoraštis
- Ar vedate mitybos dienoraštį, kuriame tiksliai registruojate mitybą ir matote, kiek iš tiesų suvalgote?
- Ar esate tikra, kad dienoraštį rašote nuosekliai, nepraleisdama valgymų ar dienų? Tai – dažna problema.
- Gal darbo dienomis „labai laikotės”, o savaitgaliais leidžiate sau „viską”? Tada darbo dienomis svorio numetate, o savaitgaliais vėl priaugate.
Sotumo pojūtis
- Ar gerai sukramtote maistą ir matuojate sotumo jausmą?
- Ar jaučiatės soti ir rami visą dieną, ar pavyksta išvengti peralkimo jausmo?
- Dešimtbalėje alkio skalėje reikėtų valgyti ties 3-4 ir baigti tiek 5-6. Jei peralkstate, tikėtina, kad ir persivalgysite.
- Ar vakare galite suvalgyti saikingą vakarienę ir jaustis puikiai be užkandžių, t.y., esate pamiršusi vakarinius valgymo priepuolius?
Užkandžiai
- Ar saikingai valgote sūrį, riešutus ir sėklas? Primenu, kad užkandis – 100-150 kcal. Tikslus individualus kiekis nurodytas asmeniškai tiems, kas turi mitybos planus – gulsčiame lape, kur surašytas savaitės meniu.
- Ar ne per gausūs jūsų užkandžiai? Pasižiūrėkite, kiek rašoma kalorijų ant produkto pakuotės 100 gramų. Kas „nieko tokio” vienam, kitam gali turėti įtakos svorio kritimui.
- Ar vengiate papildomų „mažų” užkandžių? Skaitykite informaciją ant etikečių – vaizde ar svoryje maži kiekiai gali atrodyti dideli ant jūsų talijos.
- Ar valgote laikydamiesi režimo?
Riebalai
- Salotos – labai gerai, bet riebalų įprastai reikia apie 1 a.š., gal padauginate? Arba pridedate daugiau riebių priedų: avokadų, sėklų, etc.
- Ar nepadauginate riebalų, įskaičiuojant aliejų, riebalus iš grietinės, sūrių, sėklų bei riešutų? Taip pat, įskaičiuokite kepimui ir troškinimui naudojamus riebalus.
- Gal išgeriate ryte kelių rūšių aliejaus po šaukštą, nes „sveika” arba pridedate daugiau riebių priedų?
- Gal valgote lašinių? Primenu, 100 g lašinių turi apie 810-840 kcal!
Porcijos
- Jei valgote tai, kas pagal sistemą/ planą nenurodyta, tai turite valgyti vietoje kažko, o ne po/prieš maisto. Pavyzdžiui, 200 g torto gabalėlis turi apie 1100 kcal. Mano asmeninė teorinė kalorijų norma yra 1600 kcal. Reiškia, jei valgyčiau tokį gabalėlį, tektų atsisakyti pietų ir vakarienės.
- Jei gaminate kartu visai šeimai, ar esate tikri, kad sau įsidedate tik tiek, kiek reikia jums asmeniškai?
- Ar suvalgote pakankamai šviežių daržovių per pietus ir vakarienę? Jos duoda daug sotumo ir mažai kalorijų.
Sužinokite, kokio dydžio turėtų būti jūsų maisto porcija >>
Skystos kalorijos
- Ar vengiate skystų kalorijų?
- Sulčių, saldintos kavos, arbatos su uogiene ar sirupu?
- „Sveikų” alijošiaus ir kitų gėrimų su „natūraliais” cukrais? Jie irgi skaičiuojasi!
- Gal vartojate daug papildų ar vaistų, pavyzdžiui, Pertusino buteliuką, nes labai skanu?
- Ar susilaikote nuo alkoholio? Jo kcal skaičiuojasi irgi, be to, skatina didesnį saldumynų ir miltinių potraukį.
Kita
- Ar valgote be šalutinių trikdžių, nes net ir TV fone trukdo koncentruotis. Mintis apie darbus taip pat, tuomet maisto nekramtome, mažai malonumo ir norime dar.
- Ar išsimiegate? Ar jūsų miegas kokybiškas?
- Ar maistas jums skanus? Jei neskanus, dažnai suvalgome daugiau, nes norisi „ko nors skanaus“. Ieškokite receptų, kurie būtų skanūs ir sotūs, bet padėtų siekti jums tikslų. Labai gera investicija. Daugiau kaip 1500 receptų rasite čia >>
- Ar sveriatės kasdien? Rekomenduoju tik kartą savaitėje.
- Ar vengiate taikyti įkrovos dienas? Plačiau paskaitykite čia>
- Ar turite kasdieniniame gyvenime mažų malonumų BE maisto?
- Ar savaitinio svėrimosi išvakarėse vengiate sūrių produktų: raugintų, vytintų, sūdytų? Nuo jų gali užsilaikyti skysčiai. Tuomet kitą dieną svoris bus mažesnis – tikrasis.
- Perkėlėte svarstykles į kitą vietą? Gali būti, kad ir svoris pasikeis, bet rodmenys – ne. Arba jei pakeitėte svarstykles, skirtumas gali būti net keli kilogramai. Tad geriausia svertis tomis pačiomis svarstyklėmis, toje pačioje vietoje rytais.
- Jei esate moteris, jums šiuo metu PMS arba ovuliacija, svoris gali tuo metu nekristi. Bet po ovuliacijos 2 dienoms, o nuo ciklo pradžios 4 dienoms praėjus, svoris turi staiga nukristi. Jei taip neįvyko, priežastis – ne hormonai, o suvalgytos bandelės.
Tikiuosi, radote savo priežastį ir motyvaciją keistis. Jei reikia individualios pagalbos – verta pagalvoti apie asmeninį mitybos planą >>
Super Vaida.
Buvo labai naudinga! Buvo atvykę mažutėliai anūkai ir sutriko dienos režimas, miegas. Tikiuosi nusiraminus svoris vėl pradės kristi.