Kiek kartų esame girdėję pasakymą, kad nėštumas nėra liga? Pasakykit tai nėštukėms! Dauguma jų paveiktos nežinomybės, hormonų pakitimų ir nejaustų potyrių, – tampa perdėm atsargios, o dviguba meilė sau tampa didele nemeile žvelgiant į save į veidrodį po gimdymo. Tie kilogramai!

Laidos viešnia Rima Aukštuolytė laužo stereotipus, – sulaukusi 30 savaičių toliau dirba, jaučiasi puikiai ir klauso savo nuojautos, tačiau labai ilgai planuota laimė atėjo neseniai – būtent pakeitus mitybos režimą.

Informacijos apie mitybą nėštumo metu yra labai daug. Kaip nepasiklysti ir žinoti, kad elgiesi teisingai, juk atsakinga esi jau už du? Kiek moterų, tiek skirtingų pasaulių, tačiau esminiai dalykai yra aiškūs, todėl jais noriu pasidalinti.

Keliaujant trimestrais

Apie svorį reikėtų pradėti galvoti dar nepagimdžius, – jau pirmo trimestro metu. Organizmas atlieka labai didelį darbą, vyksta persitvarkymas, įvairios biocheminės reakcijos, todėl gali norėtis greitųjų angliavandenių – saldumynų, miltinių patiekalų. Išeitis paprasta – mūsų kūnui reikia daugiau pailsėti. Prigulti dieną, daugiau ilsėtis naktį ir poreikis tam tikriems produktams išnyks.

Gali būti, kad pirmą trimestrą net ir į labai sveikus produktus negalėsite nė pažiūrėti, tačiau siūlau pabandyti atrasti ir išlaikyti tam tikrą valgymo ritmą, tinkantį Jums asmeniškai. Valgyti reikėtų tiek pat, kiek ir iki nėštumo – nors kalorijų reikėtų daugiau antro ir trečio trimestro metu, tačiau tai taip nereikšmingai mažai – vos užkandžio dydžio papildomas maisto kiekis.

Gydytojai įprastai rekomenduoja priaugti iki 15 kilogramų viso nėštumo metu. Daugiausiai priaugama antro trimestro metu, tačiau reikėtų atminti, kad svorio priaugimas yra nereguliarus. Stengtis kontroliuoti apetitą verta – didelio svorio prieaugis gali pakenkti kūdikio sveikatai.

Kiek kartų valgyti per dieną? Pirmo trimestro metu, gali dirginti kvapai, gali sunkiai dirbti virškinimas ir t. t., todėl labiausiai orientuokitės į tai ką sako Jūsų kūnas. Vienas nėštukes labai pykina, todėl joms reikėtų valgyti po truputėlį, sausesnį maistą kas dvi valandas. Kitoms – užteks trijų kartų per dieną įprasto maisto.

Antro trimestro metu nėštukės dažniausiai jaučiasi žymiai geriau, taigi ir mityba turėtų būti įprasta. Išimtys – žalia žuvis, nepasterizuoti pieno produktai.

Trečio trimestro metu, režimas greičiausiai vėl keisis. Jei valgysime įprastą didelę porciją, galime jaustis nemaloniai, o jei iškart prigulsime – neišvengsime ir rėmens. Todėl pavalgius reikėtų bent ratelį aplink namą apsukti, kad maistas pasislinktų žemyn. Trečio trimestro metu geriau valgyti dažniau ir po mažiau, tačiau tai nereiškia, kad turite valgyti bet ką – visus valgymus reikėtų planuoti, nepamiršti gerai sukramtyti, kad padėtume savo suspaustam žarnynui.

Jei kietėja viduriai, reikėtų valgyti daugiau daržovių, tačiau jei gerai nesukramtysime, bus atvirkščias efektas – viduriai ne minkštės, o kietės.

Visų trijų trimestrų metu reikia vartoti pakankamai skysčių – tai labai svarbus dėmuo gerai nėščiosios savijautai. Skysčiais reikia aprūpinti ne tik save, bet ir mažylį. Inkstai nuolat valo ne tik mūsų organizmą, bet ir vandenis, kuriuose gyvena kūdikis, taip pat padidėja kraujo tūris. Kiek reikia skysčių? Vieną savaitę gali reikėti daugiau, kitą mažiau, priklauso nuo to kaip maitinatės, ar daug daržovių valgot. Ar trūksta skysčių, labai lengva pamatyti iš mūsų šlapimo spalvos – ji turėtų būti švelniai gelsva.

Dar viena sėkminga nėštumo istorija

Hormonų sureguliavimas bandant pastoti nėra paprastas reikalas, kurį gali sutvarkyti perskaitęs patarimus iš vadovėlio. Tai visuma įvairiausių dalykų, tačiau kartais reikia labai nedaug.

Rima Aukštuolytė – moteris, smalsumo vedina atėjo pas mane į kursus, bandydama sureguliuoti mitybos režimą, kuris buvo iki tol gal chaotiškas ir netolygus. Rima ne itin išgyveno dėl savo svorio, tačiau norėjo kažką keisti dėl įsisenėjusios migrenos ir dėl to, kad pasak gydytojų – juodu su vyru būdami visiškai sveiki, tris metus negalėjo susilaukti vaikelio.

Atsiradus poilsio ir mitybos režimui, Rimos nuostabai – ji pasijuto besilaukianti. Tai įnešė ne tik daug džiaugsmo, bet ir nerimo – kaip negrįžti atgal? Rima turi keletą patarimų:

  • Valgyti ką nori, bet su saiku. Jei valgai picą, tai vietoje visos picos – du gabaliukai ir kaip atsvara – didelė lėkštė salotų.
  • Judėti. Gulėjimas ant sofos ir valgymas be saiko nepadės nei tau, nei kūdikiui.
  • Planuoti mitybą ir atrasti kas tinka ir patinka asmeniškai.
  • Gyventi savo gyvenimą savo režime ir mažiau klausytis neadekvačių patarimų.

Lengvo ir džiaugsmingo laukimo!

5 2 votes
Patiko? Įvertinkite!