Kūdikio gimimas pakeičia ne tik mūsų gyvenimą, bet ir kūną. Kai kurie iš šių pokyčių gali jus stebinti, ypač jeigu esate naujai iškepta mamytė. Kodėl jūsų pilvas traukiasi taip ilgai, kada nukris svoris, ar apskritai jūsų kūnas bus toks kaip anksčiau. Sužinokite ką galite padaryti, siekiant sveiku keliu atgauti savo kūno linijas.
Kodėl pagimdžiusi atrodau kaip nėščia?
Pirmas dalykas, dėl ko pagimdžiusios mamos skundžiasi yra tas, jog po gimdymo kurį laiką atrodo lyg su kelių mėnesių pilvuku. Tai visiškai normalu. Nepamirškite, kad jame net devynis mėnesius nešiojote kūdikį. Nuo to momento, kuomet jūs pagimdote, kūnas ima dirbti savo darbą- pilvas ima lėtai trauktis į savo senąją poziciją. Tai trunka maždaug keturias savaites kol gimda sumažėja iki normalaus dydžio ir daugelis moterų per pirmąsias savaites netenka nuo 4 kg iki 10 kg- kūnas atsikrato skysčių, kitaip tariant prarandate vadinamą „kūdikio svorį“.
Kaip aš numesiu tą „kūdikio svorį“?
Nors jums jau atrodys, kad esate atsigavusios ir norėsite greičiau pasinerti į treniruočių programas bei dietas, darykite tai atsargiai, saugokite savo kūną, nežalokite jo. Jums reikia laiko atsigauti. Prieš pradėdamos sportuoti, būtinai pasitarkite su savo gydytoju, sportavimo pradžia priklauso kaip jums sekėsi gimdyti, kaip greitai gyja kūnas ir pan. Gali praeiti nuo 4 iki 8 savaičių, kol galėsite imtis mankštos.
Maitinimas krūtimi padeda greičiau numesti svorio ir padeda atsikratyti 500 kalorijų kiekvieną dieną bei tirpdo riebaliukus, įgytus nėštumo metu. Jei maitinate krūtimi, įsitikinkite, kad suvalgote pakankamai vertingo ir visaverčio maisto. Kad ir kaip džiaugtumėtės greitai krintančiais kilogramais, šiuo metu tikrai netinkamas laikas laikytis dietų. Jums turi užtekti energijos tiek pieno gamybai, tiek mankštai. Tyrimai rodo, kad vidutinio sunkumo mankštos pratimai neturės įtakos pieno gamybai, jeigu jūs teisingai maitinsitės ir užpildysite savo, kaip maitinančios mamos, dienos kalorijų normą.
Kliūtys
Per pirmuosius mėnesius po gimdymo nepasiduokite susidūrusios su įvairiais sunkumais. Kokie jie ir kaip juos sušvelninti, o vėliau susidoroti?
•Išsekimas ir nuovargis- valgykite sveiką, vitaminų ir mineralų turintį maistą. Sunaudokite jums reikiamą ir privalomą kalorijų skaičių per dieną, kad turėtumėte jėgų ir energijos.
•Nepastovus grafikas- maitindama, migdydama ar kitaip prižiūrėdama kūdikį, pirmosiomis savaitėmis negalėsite mankštintis reguliariu grafiku. Stenkitės įsivažiuoti ir nukreipti kūdikį į pastovų dienos rėžimą. Po kiek laiko pamatysite, jog galite kasdien tuo pačiu metu (pvz. kai kūdikis užmiega) skirti laiko pratimams.
•Nuotaikų svyravimai. Kol susinormalizuos jūsų hormonai, patirsite kardinalių nuotaikų svyravimų, galbūt net susidursite su pogimdyvine depresija. Mankšta, be abejo, pakels jūsų nuotaiką. Bet pasikalbėkite su gydytoju dėl savo savijautos, jis žinos geriausią sprendimo būdą.
•Kaltė- dauguma mamų jaučiasi kaltos, kad atima laiko iš kūdikio, skirdamos sau ir sportui. Atsiminkite, jūs būsite dar geresnė mama, kuomet atsikračiusi nereikalingo svorio, tapsite linksmesnė ir stipresnė. Taip pat jūs tapsite geru pavyzdžiu savo vaikui.
Keletas būdų kaip paprasčiau ir lengviau mankštą mamoms įtraukti į savo gyvenimą:
•Padalinkite pratimus- trumpos treniruotės kelis kartus per dieną yra taip pat veiksmingos, kaip nuolatinės.
•Naudokitės laisvu laiku- jei turite laisvą minutę kol vaikas miega, palaipiokite keletą kartų laiptais aukštyn žemyn arba tiesiog išplaukite grindis- namų ruoša- geras sportas. Pratimai neturi būti sudėtingi, tiesiog jūs privalote judėti.
•Patarimai- pasikalbėkite su draugėmis, mamomis, močiutėmis ar kaimynėmis kaip jos atgavo buvusias kūno formas po gimdymo. Jūs nustebsite kokių fantastiškų ir kūrybingų idėjų galima atrasti.
•Sutelkite dėmesį į tai, kas svarbiausia- džiaukitės savo kūdikiu, mėgaukitės motinyste ir būkite patenkintos savo kūnu, net jeigu jis ir nebebus lygiai toks pats kaip prieš gimdymą. Neakcentuokite ir nesusitelkite į mintis tik apie savo pasikeitusią figūrą, gyvenkite savo gyvenimą, būkite laimingos ir kuo daugiau judėkite
Šaltinis www.judamkartu.lt

0 0 votes
Patiko? Įvertinkite!