Įprastai kalorijų kiekio vaikams neskaičiuoju, nes jų apetitas ir poreikis maistui svyruoja, tai yra normalu. Nerekomenduoju tėvams imti vaikų kcal skaičiuoti, nebent to reikėtų suprasti ir kur „auga svoris, nors valgo mažai“. Kitu atveju geriausiais rodiklis mūsų pačių vaikai, ar guvūs, linksmi iš pažiūros optimalaus svorio, kitaip sakant proporcingi. 

Žinoma, darželiuose ir mokykloje kalorijos skaičiuojamos, tačiau namie – kiti reikalai. Kūdikių ir mažų vaikų mitybos planuose kcal neskaičiuoju, nes vienas vaikas mažai judrus, o kitą tik spėk vytis, vienas aukštas- kitas žemas. Įrašius konkretų skaičių norisi jo „pasiekti“, bet to daryti nereikia. Tėvams svarbiausia reguliuoti kada ir ką duoti vaikui valgyti, o kiek – vaikas sprendžia. Bus tokių dienų, kad šluos viską iš eilės, ir nevalgadienių – tai normalu.

Jei jau yra antsvoris tada galimi ir kiti sprendimai, o kol jo nėra, orientuojamės į KĄ ir kada, o ne kiek.

Bendram supratimui paros kalorijų normų rekomendacijos* vaikams:

  • Kūdikiams iki 6 mėn. vaikams dienos maistinių medžiagų normą rekomenduojama apskaičiuoti kūno svorį kilogramais dauginant iš 91 kcal
  • 7–12 mėnesių vaikams svorį dauginant iš 81 kcal
  • iki 3 m. vaikams rekomenduojama suvartoti ~1200 kcal
  • iki 6 m. vaikams rekomenduojama suvartoti ~ 1500 kcal
  • iki 10 m. vaikams rekomenduojama suvartoti ~1700 kcal, bet jei jūsų vaikas 5 kartus per savaitę sportuoja – ir norma bus kita.

Nuo 11 metų išsiskiria kcal rekomenduojama norma moteriškos ir vyriškos lyties vaikams. Rekomenduojamos paros energijos normos vaikams. Primenu, kad normos tik apytikslės, nėra vienodų vaikų. Taip pat skiriasi jų fizinis aktyvumas, ūgis ir kiti duomenys, nuo ko gali priklausyti poreikis kcal (rekomenduojamos energijos normos).

AmžiusEnergija, kcalEnergija, kcal
BerniukaiMergaitės
11-14 m. (mergaitės)22002000
15-18 m. (mergaitės)28002400

Suaugusiems skirta paros poreikių skaičiuoklė kita, ją galite rasti čia >>>

*Šaltinis:  Lietuvos Respulbikos sveikatos apsaugos ministro įsakymas “Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 25 d. įsakymo Nr. 510 “Dėl Rekomenduojamų paros maistinių medžiagų ir energijos normų tvirtinimo” pakeitimo.

5 1 vote
Patiko? Įvertinkite!