Kiek VAISIŲ suvalgyti per dieną? Kada geriausiai juos valgyti? Valgant vaisius sotumo jausmas menkas. Lengvai galima per dieną suvalgyti kilogramą ar du vaisių. Tik ar tiek reikia? Vaisiai – natūralus gamtos desertas, kuris turi gana daug cukrų.

Kaip dažnai vaisius vasarą valgote jūs? Kokius renkatės dažniausiai ir kokiu dienos metu juos valgote?

  • Visavalgiams vaisius rekomenduoju valgyti priešpiečių metu bei jais atstatyti energiją po sporto. Taip vaisiai pateks į tuščią ar apytuštį skrandį ir suteiks energijos.
  • Jei vaisius valgysite iš karto po kito maisto ar kartu su juo, pajusite pilvo pūtimą tą pačią ar kitą dieną. Dažnai valanda ar dvi po pagrindinių patiekalų negelbėja, reikia ilgesnio laiko tarpo.
  • Jei intensyviai sportuojate vakare ir neturite viršsvorio, nedidelis kiekis vaisių vakarienei gali būti tinkamas pasirinkimas, jei juos suvalgęs jaučiatės puikiai. Tačiau jei valgote dar ir kitus produktus vakarienei ar turite papildomo nereikalingo svorio, tuomet vakarienės metu geriau rinktis kitus produktus, pavyzdžiui, daržoves bei baltymus.
  • Man tenka neretai girdėti iš klientų, jog jie nieko nevalgė, TIK kilogramą obuolių ar kitų vaisių. Tačiau tokiu būdu gaunama apie 500 kcal.! Tai fiziškai neaktyvios moters sočių pietų porcija. Taigi prieš vartojant tokius kiekius įsivertinkite savo svorį bei fizinį aktyvumą.

Rekomenduoju vaisių valgyti nedaug, o energijos gauti iš kitų produktų, kurių pasisavinimo laikas yra ilgesni.

Ir svarbiausia, atminkite, jog sveika mityba – subalansuota mityba!

4 23 votes
Patiko? Įvertinkite!