Klausimas: ar sveikai maitintis nėra brangiau? Juk ekologiškos, sveikos prekės visuomet yra brangesnės. Labai norėčiau pradėti sveikai maitintis, bet kai pasižiūriu į kainas – noras praeina… nes neturiu tiek pinigų.

Atsakymas. Klausimą komentuoja sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė. Mitas, kad sveikai maitintis brangiau. Galiu pasakyti iš praktikos, kad per tris mėnesius, pakeitę savo mitybą į sveikesnę, žmonės sutaupo nuo 10 iki 50% savo biudžeto, skirto maistui. Bent jau taip teigia kursų lankytojai.
Įdomu į kokių produktų kainas Jūs žiūrite? Ir apie kokius konkrečius produktus kalbate. Norint sveikai maitintis nebūtina ekologiškus produktus pirkti. Žinoma, kuo švariau auginti, transportuoti ir laikyti produktai- tuo geriau, tačiau ne nuo to reikia pradėti.
Pavydžiui košės pusryčiams. Kiek kainuoja neekologiškų kruopų pakelis? Jei skaičiuosite, kad 60-100 gramų (sausų kruopų svoris) kas rytą pusryčiams suvartosite su šaukšteliu riebalų (sėklų, aliejaus ar sviesto). Kokia suma susidarys? Ar gali būti pigesni pusryčiai?
Be to, sveikiau besimaitinantys žmonės perka mažiau gyvūninės kilmės produktų, pusgaminių, kurių kaina – santykinai didelė. Taip pat viena iš rekomendacijų planuoti savo meniu 4-7 dienoms į priekį, taip sunaudosite visas savo atsargas ir nusipirksite tik tiek ir tik tokių produktų kurių reikia.”

0 0 votes
Patiko? Įvertinkite!