Klausimas: “Man labai sunku priaugti svorio. Kad ir ką valgyčiau ir dideliais kiekiais, niekada nepriaugu svorio. Kodėl taip yra?”
Sveikos mitybos specialistės Vaidos Kurpienės atsakymas. Akivaizdu, kad jūsų sudeginamas ir suvartojamas kalorijų (energijos) kiekis yra toks pat ar yra jų trūkumas. Gali būti, kad jūsų nuomone daug valgote, o žiūrint iš Jūsų medžiagų apykaitos pusės- ne. Be to, labai skiriasi ir pačių žmonių suvokimas, kas yra daug ir mažai. Paprastai liekni žmonės turi labai aišku ir gerą sotumo jausmą, jo stokoja turintys viršsvorį. Antra, visiškai neaiškus Jūsų fizinio aktyvumo lygis, tai irgi daro įtaką Jūsų svoriui.
Bet man svarbiausias klausimas kokiu tikslu Jūs norite priaugti svorio? Primenu, kad maitinantis – galima priaugti tik riebalų, raumuo priauga tik sportuojant. Svari ir jūsų lytis, jei jūs vyras – nuoširdžiai nerekomenduočiau priaugti svorio, nes dažniausiai vyrams papildomas svoris (jei svoris auginamas mitybos pagalba) ima kauptis ant vidinių organų ir ilgainiui ima kenkti sveikatai.”

0 0 votes
Patiko? Įvertinkite!