Kolageno pasirinkimas šiandien – labai platus. Kokie kriterijai svarbiausi jį renkantis, kiek laiko jį vartoti ir kada galima tikėtis geriausio poveikio?

Kolageno pasisavinimas iš maisto ir papildų – 3 svarbūs aspektai

 1. Įsitikinkite, kad kasdien vartojate pakankamai liesų baltymų. Jei jų trūksta, kolageno poveikį bus sunku pastebėti. Tad kasdien bent du kartus per dieną pagrindinė sudėtinė dalus lėkštėje turėtų būti baltymų turintis maistas.

Kiek suvartojate baltymų ir ar jų pakanka, galite sužinoti:

 • pasiskaičiavę savarankiškai programėlių pagalba telefone
 • apsilankę pas specialistą: dietologą ar licencijuotą dietistą (jie turi turėti licenciją, mano skelbiama viešai) arba
 • užsisakę mitybos planą

Mitybos planą užsisakykite čia >>>

Beje, perdozavus baltymų, poveikis bus atvirkštinis, tad neperlenkite lazdos.

 1. Svarbu vartoti pakankamai šviežių daržovių, nes tik tada gausite daug vitamino C, kuris skatina jūsų pačių kolageno gamybą. Tad visais metų laikais bent po ½ jūsų lėkštės per pietus ir vakarienę turėtų sudaryti šviežios ir fermentuotos daržovės, tik tada gausite pakankamai vitamino C. Termiškai apdorotos daržovės šiuo atveju nesiskaito. Be to, gausite skaidulų ir taip palaikysite sveiką žarnyno mikrobiotą (gerąsias bakterijas), o nuo to irgi labai priklauso visų medžiagų, kartu ir baltymų, pasisavinimas.
 1. Svarbu gerti pakankamai vandens. Jei jo trūksta – visos medžiagos pasisavinamos blogiau, ir virškinamo trakto, ir ląstelės lygmenyse.

Kolageno poveikis

Primenu, kad maistas veikia visus vienodai, o papildo poveikis – individualus ir priklauso nuo jūsų mitybos, mikrobiotos būklės bei kitų faktorių. Kolagenas naudingas tiek moterims, tiek vyrams. 

 • Kolagenas odai: nuo 25 metų amžiaus kolageno gamyba mažėja, tad odos stangrumas irgi. Atsiranda smulkios raukšlės, keičiasi veido kontūras, tad kolagenas – labai svarbus gerai odos būklei ir veido kontūrui palaikyti
 • Kolagenas plaukams ir nagams gali padėti mažinti trapumą, padėti plaukams augti
 • Kolagenas žarnynui: nors tyrimai kol kas nepatvirtina šio teiginio, kai kurie mokslininkai tvirtina, kad kolageno papildai gali pagelbėti esant žarnyno pralaidumui ir rekomenduojami esant celiakijai, Krono ligai ar kitoms uždegiminėms žarnyno ligoms.
 • Kraujagyslėms: padeda išlaikyti elastingumą, tai svarbu tinkamai kraujotakai
 • Raumenims: padeda išlaikyti struktūrą, bet neišgersite tiek, kad užsiaugintumėte
 • Kolagenas naudingas ir kaulams: gali padėti jų struktūrai ir apsaugai
 • Sąnariams ir jų uždegimui bei skausmui mažinti kolagenas yra dažniausiai rekomenduojamas. Tiesa, kad kremzlės neatstatys, bet kolagenas gali padėti mažinti uždegimą bei skausmą ir lėtinti tolimesnį jos dėvėjimąsi. Teigiama, kad vartojant kolageną, būna geras ir greitas rezultatas.

Kaip atsirinkti geriausius kolageno papildus

Geriausias papildas, reiškia tas, iš kurio gausite daugiausiai naudos. Kolageną, kaip papildą, galima vartoti profilaktiškai (gražios odos palaikymui, dėl sąnarių sveikatos) ar siekiant tam tikrų tikslų (aktyviai sportuojant, dėl uždegiminių žarnyno ligų, jei silpni plaukai ir nagams), bet kuriuo atveju būtina atsižvelgti į mano išvardintus 3 aspektus, kitaip mesite pinigus į balą. Juk papildas ir reiškia papildyti, o ne – pakeisti! Tad geriausia viską tvarkyti vienu metu.

Dažniausiai papildus renkamės pagal kainą, bet reikėtų vertinti jų sudėtį ir kuriam laikui užtenka pakuotės, tad atitinkamai ir kainą per tiek laiko dalinti. Tuomet kas pigu gali pasirodyti brangu ir atvirkščiai. Mano rekomendacija – skystas jūrinis kolagenas „Dr. Ohhira®”. Labai patogios pakuotės po 20 ml. Svarbu, kad, pasak gamintojų, šį kolageną nėra poreikio vartoti nuolat. Pakanka suvartoti vos 1 pakuotę (10 buteliukų) kas 3 mėnesius. 4 pakuočių per metus turėtų pakakti, jei nėra sunkių lėtinių ligų. Spauskite, perskaitykite išsamiai kodėl jį verta rinktis ir įsigykite čia >>>

Svarbūs aspektai renkantis kolageną

 • Kolageno molekulinė masė – kuo mažesnė, tuo pasisavinimas ląstelės lygmenyje bus geresnis. Tai reiškia, kad gerti reikia mažiau/ rečiau.

Mano rekomenduojamo kolageno yra ypač maža molekulinė masė vos ≤500 Da. Jei jūsų turimo ar kuriuo domitės papildo aprašyme šis rodiklis nėra nurodytas, tikėtina, kad nėra kuo girtis, nes tokią formą išgauti sudėtinga ir brangu.

Tokio dydžio molekulės nufotografuoti negaliu, bet įsivaizduokime mūsų ląstelę kaip mūsų delną, kiek teniso kamuoliukų ir kiek golfo pavyktų sudėti į vieną saują? Ne visai tikslus apibūdinimas, bet mūsų organizmas veikia taip, kad kolageno (hialurono irgi) molekulės masė (dydis) ypač svarbūs jų patekimui į ląstelę, kitaip tariant pasisavinimui.

 • Kolageno kiekis. Teigiama, kad geriausiai įsisavinamas kiekis yra tarp 5000-10000 mg kolageno per dieną. Mano rekomenduojamame papilde pasirinktas vidurys – 7750 mg. Būtina žinoti, kad per daug vartojant kolageno, kaip ir visų kitų baltymų, organizmas dienos perteklių tiesiog pašalina. Tad daugiau – ne visada geriau.
 • Kolageno tipai papilde. Idealu, jei yra visi trys: 1,2 ir 3.
 • Kiek papilde yra kitų medžiagų, kurios padeda palaikyti mūsų ląstelių bei audinių elastingumą, ir/ar skatina mūsų pačių organizmą gaminti kolageną? „Dr.Ohhira®” geriamo kolageno formulėje yra: net 93% grynumo mažos molekulinės masės hialurono rūgšties; jūrinio elastino; antioksidantų antocianinų ir koenzimo Q10; vitamino C; simbiotinio fermentuoto ekstrakto OM-X išgauto 5 metus natūraliai fermentuojant augalus. Būtent pastaroji fermentuota masė veikia kaip natūralus papildo stabilizatorius ir konservantas, tad nebereikia dėti papildomai sintetinių, be to, teigiamai veikia žarnyno mikrobiotą.
 • Pasidomėkite, ar jūsų vartojamo papildo poveikis yra įrodytas moksliniais tyrimais? Papildų bioprieinamumas (pasisavinimas) stipriai skiriasi, o būtent nuo jo priklauso poveikis mūsų organizmui.

Kolageno papildai. Kada juos vartoti?

Japonų mokslininkai sukūrę „Dr.Ohhira®” geriamą kolageną teigia, kad jo profilaktiškai pakanka gerti vos po 1 pakuotę (10 buteliukų) per 3 mėnesius. Išimtis – sunkesnės sąnarių ligos, stiprus uždegimas (nuo žarnyno iki odos) ir kitos sunkesnės būklės. Tad rinkimės kokybiškus papildus ir konsultuokimės su specialistu (vaistininku, gydytoju ar dietistu dėl jų vartojimo).

Šį kolageną rekomenduojama vartoti vakare, prieš einant miegoti (bent pusvalandį po valgio). Moksliniais tyrimais nustatyta, kad žmogaus organizmas ramybės būsenoje (miegant), geba daug geriau pasisavinti visas naudingas medžiagas. Rekomenduojama vartoti po valgio, kad papildo sudėtyje esanti askorbo rūgštis nesudirgintų tuščio skrandžio. Pats vartojimas prieš ar po valgio – kolageno veiksmingumui ir įsisavinimui įtakos neturi.

Tačiau visada reikia vertinti, ką valgote vakarienei, nes japonų ir mūsų valgymo įpročiai gali skirtis. Mano nuomone, geriausiai kolageną vartoti su priešpiečiais arba pusryčiais, kai vartojame mažai baltymų. Mūsų kūnas geba pasisavinti tik tam tikrą kiekį baltymą vienu metu ir perteklius pašalinamas. Jei jūsų vakarienė – baltyminė, geriau kolageną vartoti kitu metu. 

Primenu, kad užsisakydami  maisto papildus mano el. parduotuvėje sulieknek.lt, kartu gaunate ir nemokamą konsultaciją dėl vartojimo, tikslių dozių. Sulauksite visų rūpimų atsakymų dėl papildų naudojimo ir efekto. Suteiksiu pagalbą ir pirkimo momentu, ir po jo. Gausite ir papildomą medžiagą bei patarimų, tad padėsiu jums pasiekti geriausių galimų rezultatų.

Visada svarbu sveikas gyvenimo būdas, subalansuota mityba. Joks maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas. 

5 2 votes
Patiko? Įvertinkite!