Kas paskatina fiziologinį ALKĮ? 10 MANO PATARIMŲ, kokių priežasčių panaikinimas padės užkirsti kelią alkiui.

  1. Fiziologinį alkį skatina miego trūkumas.
  2. Skysčių trūkumas gali sukurti iliuziją, kad trokštame valgyti, nors iš tiesų norime tik gerti. Jei norisi valgyti, atsigerkite ir palaukite 20 minučių, gal tiek ir pakaks.
  3. Perdirbti ir pervirti grūdai kalorijų turi daug, o sotumo suteikia mažai. Organizmas juos greitai pasisavina ir vėl norisi valgyti. Rinkitės tokį gaminimo būdą, kad dar būtų ką pakramtyti. O bulves virkite su lupena.
  4. Reguliarus persivalgymas. To pasekmė – išsivysto atsparumas sotumo hormonui leptinui. Tada atrodo, kad gali valgyti be sustojimo – dingsta sotumo jausmas.
  5. Greitas maistas – keliauja tiesiai ant talijos ir vėl norisi valgyti.
  6. Gėrimai, turintys cukrų, tame tarpe ir natūralios sultys. Kadangi skaudulų juose nėra arba jos suardytos, cukrus labai greitai patenka į kraują. Įvyksta gliukozės šuolis, kurį sveikas organizmas nuslopina… per daug. Ir vėl esame alkani kaip vilkai, vos po valandos. Kavos aspektas – atsigėrimo momentu suteikia sotumo, bet po valandos-pusantros gali sukelti alkį, ypatingai tiems, kurie turi rėmens problemų.
  7. Visų formų saldumynai, tame tarpe ir fruktozės sirupų vartojimas, „sveiki“ batonėliai. Kaloringumas – didelis, sotumo jausmas – ypatingai trumpas. Blogiausia, kad po 1,5-2 valandų vėl atsiranda alkis. Tuomet norisi tik greitai skylančių angliavandenių. Maisto priedų turinčių produktų vartojimas taip pat nujautrina skonio receptorius. Jaučiame mažesnį pasitenkinimą natūraliu maistu ir mažiau signalų nukeliauja į smegenis. Skonio stiprikliai blokuoja sotumo jausmą.
  8. Didelis stresas – kai mes nustojame save jausti ir imame mechaniškai valgyti.
  9. Sportas – po sporto per 30 minučių būtina suvalgyti vieną vaisių. To nepadarius po dviejų valandų gali atsirasti didelis nenumalšinamas alkis, kuris gali atsiliepti net kitą parą.
  10. Alkoholis skatina valgyti ne tik tą dieną, bet ir dieną ar net dvi po to. Alkoholis užrakina ląsteles ir riebalai sunkiai gali būti skaidomi. Mitas, kad alkoholio kalorijos yra nepasisavinamos.

Daugiau informacijos apie alkį ir kaip su juo tvarkytis rasite čia>>

Apie alkį ir kitus esminius lieknėjimo aspektus daug pasakoju 100 DIENŲ PROGRAMOJE. Kviečiu jus per 100 dienų atrasti santarvę su maistu, išmokti vėl juo mėgautis be sąžinės graužaties, pradėti matyti priežastis ir pasekmes bei imti keisti situaciją.

100 dienų programa geriausia tinka tiems, kas mano žinantys, ką reikia valgyti, bet vis atidėlioja, pasiektą rezultatą gali trumpai išlaikyti, valgo dėl emocijų.

Daugiau informacijos apie programą rasite čia>>

5 3 votes
Patiko? Įvertinkite!