Jau daug metų rekomenduoju mielių dribsnius savo klientams. Mano namuose jų visada yra. Sūnui reikia kartais ir riboti, kiek gali dėtis mielių dribsnių į pusryčių košės indelį, nes yra ir pusę dėžutės susivertęs. Perku ir lauktuvėms, eidama į svečius, kai noriu bičiulius paskatinti kažką paprasto, bet naujo ir vertingo išbandyti. Pastebėjau, kad mielių dribsnius pamėgsta net tie žmonės, kurie sunkiai įsileidžia naujoves į savo racioną.

Nauda sveikatai

Mielių dribsniai būna kelių rūšių. Visi – savaip vertingi. Pavyzdžiui, vienuose daugiau vitamino B12, kituose daug vitamino D. Pastaruosiuose, mielės paveikiamos ultravioletiniais spinduliais – taip jose natūraliai susidaro vitaminas D.

Mano šeima dažniausiai naudoja mielių dribsnius su vitaminu B12. Šie mielių dribsniai turi:

  • amino rūgščių (baltymų)
  • B grupės vitaminų
  • geležies
  • cinko
  • skaidulų

Taigi, mielių dribsniai sveika ir nervinei sistemai, ir imunitetui. Ypatingai juos rekomenduoju moterims, paaugliams ir vaikams. Bet vyrai, valgykite irgi, neatsilikite.

Kiek mielių dribsnių suvalgyti

Pakanka arbatinio šaukštelio skoniui pajusti. Rekomenduojama suvartoti iki vieno šaukšto mielių dribsnių per dieną, nes juose koncentracija vitaminų ir mineralų – labai didelė.

Sezoninį mitybos planą, kuriame konkretūs receptai, pritaikyti pagal jūsų sveikatos poreikius, užsisakykite čia >>>

Receptai su mielių dribsniais

Man skaniausia:

  • užsiberti ant pagamintos košės
  • pavakariams sudėti avokadą į ledų taurę ir užberti mielių dribsnių
  • pabarstyti salotas
  • užbarstyti ant daržovių ar ankštinių troškinio, patiekto jau lėkštėje

Rašau ir jaučiu, kaip reikės eiti vėl ką nors pasibarstyti šiais dribsniais ir gardžiai suvalgyti. Berašant tekstą seilės ėmė kauptis burnoje.

Receptai su mielių dribsniais

Sumuštinis su keptais pievagrybiais ir mielių dribsniais

Pievagrybiai turi glutatono, kuris veikia ir kaip antioksidantas, ir kaip detoksikuojanti priemonė. Tai reiškia, kad padeda pašalinti potencialiai kenksmingas medžiagas.
Išbandyti šį receptą

Sorgų kruopų košė su sviestu ir mielių dribsniais

Sorgo grūdai neturi glitimo, tačiau jie, kaip ir kiti produktai gali sukelti alergiją. Dažniau pasitaiko sergantiems šienlige.
Išbandyti šį receptą

Avižų ir lęšių košė, pagardinta maistinių mielių dribsniais

Maistinių mielių dribsniai turi daug B grupės vitaminų, skaidulinių medžiagų bei augalinių baltymų. Šie dribsniai rekomenduojami vegetarams ir veganams, kurie iš maisto produktų negauna pakankamai B grupės vitaminų, baltymų bei geležies.
Išbandyti šį receptą

Daugiau receptų su mielių dribsniais rasite čia >>>

Skanių ir sveikų atradimų!

4.3 4 votes
Patiko? Įvertinkite!