Maisto pagirios – tikrai pasireiškianti būsena. Jos dažniausiai juntamos po kelių valandų ar kitą dieną, kai privalgote daug, įvairių patiekalų, ar didesnį kiekį kaloringo riebaus maisto. Dažniausiai maisto pagirios pasireiškia po gimtadienių, švenčių, draugų susiėjimų ar po emocinio valgymo priepuolio.
Sužinokite, kaip pasireiškia maisto pagirios, kiek jos trunka ir kokie veiksmai padeda jas suvaldyti.
Kaip pajaučiamos maisto pagirios?
Fiziologiniai maisto pagirių pojūčiai gali būti įvairūs. Joms užklupus, gali pasireikšti visi minimi simptomai ar dalis jų:
- nuovargis, nesinori nieko veikti
- nesijauti alkanas, bet norisi saldaus ir miltinių
- pilvo pūtimas
- nevirškinimo jausmas
- vidurių užkietėjimas
- vangumas ir mieguistumas

Emocinius maisto pagirių aspektus jaučia ne kiekvienas, bet persivalgymas dažnai pasireiškia tokiais simptomais kaip kaltė, gėda, nesėkmės bei bevališkumo jausmas. Daugeliui žmonių pasireiškia abu aspektai.
Kiek laiko trunka fiziškai jaučiami maisto pagirių simptomai, priklauso nuo asmens virškinamojo trakto motorikos ir sveikatos, bei kokių veiksmų jis imasi, taip pasijautęs. Dauguma žmonių po 24 val. jaučiasi kiek geriau.
Kaip greičiau atsigauti po maisto pagirių?
- Atleiskite sau ir išmokite pamokas, kad kitą kartą būtų lengviau.
- Pajudėkite – nebūtina sportuoti, vien pasivaikščiojimas gryname ore atgaivins ir išjudins žarnyną, padės gerinti emocinę būklę.
- Gerkite vandens – praskiesite savo sutirštėjusius kūno skysčius ir padėsite žarnynui tvarkytis su prigrūstu turiniu.
- Valgykite šviežių daržovių kelis kartus per dieną – jų skaidulos padės valyti žarnyno turinį, duos sotumo jausmą, o jose esantys antioksidantai – padės tvarkytis su padaryta žala organizmui.
- Grįžkite prie vertingos ir įprastos mitybos. Ir jokio badavimo!

O jei ne tik maisto pagirios buvo, bet ir liekamieji reiškiniai – prilipo papildomi kilogramai, mitybos planas gali padėti ir svorio numesti, ir maitintis sveikai, ir gerai jaustis, kad tokios pagirios kuo rečiau užkluptų. Mitybos planą užsisakykite čia>>>