Riešutus, tarp jų ir pistacijas, rekomenduoju pavakariams, nes:

  1. Suteikia sotumo tai padeda išvengti didelio alkio vakare, kai norisi šluoti viską iš eilės šaldytuve ir spintelėse.
  2. Padeda palaikyti stabilų gliukozės lygį kraujyje. Tai padeda išvengti saldumynų ir miltinių potraukio.
  3. Pistacijose esantys gerieji riebalai ir druska, jei jos sūdytos, skatina malonumo hormono dopamino išsiskyrimą. Ypač daug jo išsiskiria, kai valgome lėtai, gerai sukramtydami, pasimėgaudami kiekvienu branduoliu.
  4. Padeda lieknėti dėl visų aukščiau minėtų priežasčių. Kai esi sotus ir jauti malonumą valgydamas, mesti svorį – paprasta. Be to, pistacijas reikia gliaudyti, tad suryti viso maišelio iš karto – nepavyks. Procesas trunka ilgiau dėl objektyvių priežasčių, tad ir kontroliuoti save bei suvalgyti mažiau yra lengviau. Sveikos mitybos paskaitos >>>
  5. Turi mažiausiai kcal iš visų riešutų, pvz., pistacijų 100 g/ 557 kcal, o makadamijų – 100 g/710 kcal.
  6. Padėsite organizmui mažinti uždegimus. Pistacijose yra šių antioksidantų: gama-tokoferolių, fitocheminių medžiagų, polifenolių.
  7. Pistacijos – puikus antioksidantų liuteino ir zeaksantino šaltinis. Šie yra būtini akių sveikatai. Amerikos optometrijos asociacijos duomenimis, liuteinas ir zeaksantinas sumažina tikimybę susirgti lėtinėmis akių ligomis, tokiomis kaip katarakta ir  geltonosios dėmės degeneracija (AMD).
  8. Visuose riešutuose gausu skaidulų, kurios padeda palaikyti sveiką virškinimo sistemą, pernešdamos maistą per žarnyną ir apsaugodamos nuo vidurių užkietėjimo. Taip pat skatina gerųjų bakterijų dauginimąsi. Sveikam žarnynui ir žemam cholesteroliui 5 skaidulų rūšių mišinys zinabiotic+ >>>
  9. Didelis baltymų kiekis – net 20.61 g/ 100 g. Puiki statybinė mūsų ląstelių medžiaga. Pistacijos pasižymi didesniu nepakeičiamų aminorūgščių, santykiu nei kiti riešutai. Tai svarbi informacija propaguojantiems augalinę mitybą.
  10. Gali padėti sumažinti per didelį kraujospūdį. 2015 m. atlikta 21 tyrimo analizė teigia, kad riešutų valgymas gali žymiai sumažinti kraujospūdį. Pistacijos turėjo didžiausią poveikį iš visų tirtų riešutų, mažinant sistolinį ir diastolinį kraujospūdį.

Kokio dydžio pistacijų porciją rinktis?

Sveriame jau gliaudytus riešutus, nes lukštų juk nevalgome.

Kur naudoti pistacijas?  

  • Pavakariams.
  • Prieš priešpiečių vaisių kelias suvalgykite. Labai tinka tiems, kam vaisiai kelia alkį ar norintiems palaikyti dar stabilesnį gliukozės kiekį kraujyje.
  • Gliaudytų įberkite į salotas vietoje aliejaus.
  • Pagardinkite rytinę košę, bus dar sotesnė. Patraiškytas pistacijas berkite ant patiekalo. Jei pistacijos sūdytos, į košę druskos nebedėkite.
  • Įberkite į jogurtą: karvės pieno ar augalinį.
  • Įberkite kepant sausainius ar pyragus – riešutai suteiks sotumo ir padės sumažinti gliukozės šuolius organizme.
  • Paskaninkite daržoves.

Orkaitėje kepti smidrai su migdolų ir pistacijų riešutais

Karališka daržovė smidrai (šparagai), tad pasiganisite karališką užkandį ar vakarienę. 
Išbandyti šį receptą

Kepta orkaitėje lašiša su geltonaisiais burokėliais ir pistacijomis

Lašišoje esantis selenas silpnina vėžinių ligų riziką, taip pat teigiama, kad padeda skydliaukės tinkamai veiklai.
Išbandyti šį receptą

Nekepti avokado keksiukai su migdolų miltais

Avokadas naudingas širdies ir kraujagyslių ligų mažinimui. 77% kalorijų iš riebalų, didžioji dalis – mononesočios riebalų rūgštys, tokios kaip alyvuogių aliejuje. 
Išbandyti šį receptą

Pistacijų MAISTINĖ VERTĖ 100 g 

Kam reikėtų vengti pistacijų?

Jei turite padidintą kraujospūdį, geriau rinkitės nesūdytas pistacijas.

Jei turite DŽS (dirgliosios žarnos sindromą), venkite didesnių kiekių pistacijų, nes jos turi fruktanų. Tiesa, ne  visi turintys DŽS blogai į juos reaguoja – reikia testuoti.

Skanių pavakarių

5 2 votes
Patiko? Įvertinkite!