Pakalbėkime apie smidrus dar kitaip žinomus, kaip šparagus. Žalia, paslaptinga daržovė, kuri yra puikus maistinių skaidulų šaltinis, juose gausu folio rūgšties, vitamino C, vitamino E, vitamino B6.

Kokios mintys jus aplanko, kai skanaujate šparagus? Ryškus, šiek tiek žemės skonio turintis skonis yra viena iš priežasčių, kodėl jie yra tokie pamėgti. Žalieji šparagai yra labiausiai paplitę, o ar kada teko matyti ir ragauti purpurinių, ar baltų šparagų? Violetiniai šparagai būna kiek saldesni už žalius, o baltieji – švelnesnio, subtilesnio skonio.

Gegužės pabaiga ir birželis iki Joninių – tai toks trumpas smidrų sezonas. Keli įdomūs ir gal dar kai kam nežinomi faktai apie šparagus.

1. Juose yra vos 20 kcal 100 gramų ir tos kolorijos vertingos dėl:
– net 12 proc. reikiamos paros normos geležies, tiesa šalia jų būtinai reikia šviežių daržovių, kad pasisavintų.
– vario 12 proc.
vitamino K – 52 proc.,
vitamino A – 15 proc. 

2. Puikus antioksidantų šaltinis
Šparaguose gausu antioksidantų ir vitaminų, tokių kaip vitaminas E, vitaminas C ir glutationas. Antioksidantai padės apsaugoti Jūsų ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio ir oksidacinio streso.

3. Gali pagerinti virškinimo darbą 
Skaidulos yra būtinas gerai virškinimo sistemai, o vos pusėje puodelio šparagų yra 1,8 g skaidulų, tai yra 7% Jūsų dienos rekomenduojamos normos. Valgydami šparagus ne tik pagerinsite vir6ikinimo darbą, bet dar galite sumažinti širdies ligų, padidėjusio kraujospūdžio ir diabeto riziką.

4. Sveikas nėštumas
Šparaguose gausu folatų (vitamino B9) – svarbių maistinių medžiagų, padedančių sumažinti nervinių vamzdelių defektų riziką nėštumo metu.

5. Padeda sumažinti kraujospūdį
Šparaguose yra kalio, mineralo, kuris gali padėti sumažinti aukštą kraujo spaudimą. Be to, tyrimų su gyvūnais metu nustatyta, kad šparaguose gali būti aktyvaus junginio, kuris plečia kraujagysles ir taip mažina kraujospūdį.

Daugiau apie smidrų naudą naudą skaitykite čia:

https://bit.ly/smidrai1

4 Receptai su smidrais

Ar žinojote, kad šparagai pasižymi daugybe savybių, kurios padeda mažinti svorį? Mažai kolorijų, daug vandens ir daug skaidulų. Gaminkime, valgykime ir lieknėkime.


Sekite mus :

Instragam / Facebook / YouTube

0 0 vote
Patiko? Įvertinkite!