Dar vienas straipsnis, šį kartą paskelbtas puslapyje www.technologijos.lt, prieš skonio stipriklį Mononatrio glukomatą arba kitaip E621. Akivaizdu, kad jo vartojimas turi įtakos ne tik sveikatai, bet ir išvaizdai. Svarbu atsiminti, kad etiketėse ieškoti reikia ne tik E621, bet bet kurio priedo iš skonio stipriklių grupės E620-E633. 

Ištrauka iš straipsnio. „M.Hermanussenas mintimis grįžo į laboratoriją, kurioje mokslininkai tyrė žiurkių augimą. Graužikams švirkšdavo mononatrio gliutamatą, kad sustabdytų augimo hormono išsiskyrimą. Nuo injekcijų žiurkės pradėdavo nesaikingai ėsti ir taip nutukdavo, kad matydavosi tik lašinių kalne blizgančios akys.

Kas atsitinka, jei natrio gliutamatas ne švirkščiamas, bet suvalgomas? Toks klausimas šmėstelėjo M.Hermanuseno galvoje, kai jis stovėjo prie dešros lentynų. Jis pradėjo ieškoti mokslinės literatūros ir pamatė, kad yra labai daug publikacijų apie tai, kad mononatrio gliutamatas yra neurotoksinas – nervų ląsteles apnuodijanti medžiaga. Tačiau tyrimų apie natrio gliutamatą maiste nebuvo.

Pradėję maitinti žiurkes gliutamatiniu maistu, pamatėme, kad jos ima nesaikingai ėsti ir nutunka“, – rezultatas patvirtino mokslininko hipotezę. M.Hermanussenas mano, kad lygiai tas pats vyksta ir su žmonėmis.“ Citatos pabaiga.

Beje, JAV neurochirurgas dr. Russel Blaylock, kuris tiria vėžinius susirgimus teigia, kad glutamato vartojimas gali sukelti smegenų vėžį. Tyrimų metu buvo pastebėtas labai įdomus reiškinys. Veikiant žiurkes natrio glutamatu, jų smegenų centrai atsakingi už sotumą tapo neveiksnūs. Tyrimų metu nustatyta, kad pavartojus E621 gali būti jaučiami galvos skausmai, širdies ritmo pokyčiai, raumenų silpnumas. Be to, šis priedas gali sukelti alergiją. Jis ypač kenksmingas mažiems vaikams ir besilaukiančioms mamoms, nes gali sukelti mažaūgystę tiek vaikams, tiek dar negimusiems kūdikiams.

Bet kokiu atveju svarbu įvertinti, kad tyrimų metu dozės duodamos tiriamiesiems gyvūnams yra didžiulės. Taigi suvalgę vieną ar kitą produktą per savaitę sveikatai vargu ar pakenksite. Svarbu koks yra kasdieninis jūsų racionas ir aišku, kaip ir visur – sveikas protas.

0 0 votes
Patiko? Įvertinkite!