Po metus trukusio tyrimo JAV Maisto ir vaistų valdybos FDA (ang. Food and Drug Administration) pripažino, kad Amerikoje parduodamoje vištienoje yra vėžį sukeliančio sunkiojo metalo arseno.
Arsenas yra cheminis periodinės elementų lentelės grupės cheminis elementas. Įprastai, esant labai mažoms dozėms, šis chemikalas nekelia didelės rizikos žmogaus sveikatai. Tačiau, kaip parodė atliktas tyrimas Amerikoje auginamos vištos šeriamos didelės šio sunkiojo metalo dozėmis, kuirs nepasišalina iš jų organizmo, todėl vėliau atsiduria žmogaus kūne. Taigi, pastaruosius šešiasdešimt metų JAV vištienos vartotojai valgo arseną gan didelėmis dozėmis.
Ilgą laiką Maisto ir vaistų valdybą neigė, kad viščiukai yra šeriami maistu su arsenu. Atlikus tyrimą ir išsiaiškinus tiesą, valdybos atstovas pasakė, kad jie manė, jog arsenas pasišalina iš vištų organizmų kartu su fekalijomis.
Dabar, kai jau yra nenuginčijamų įrodymų, vištienos pašarai „Roxarsone“ bus pašalinti iš prekybos. Įdomu tai, kad šių kenksmingų pašarų gamintoja, kompanija „Pfitzer“, taip pat prekiauja vaikams skirtų vakcinų sudedamosiomis dalimis.
Nors pavojingieji pašarai pašalinti iš parduotuvių lentynų, FDA ir toliau tęsia neigimo kompaniją. Jų teigimu, arseno kiekis vištienoje yra toks mažas, kad nedaro jokio poveikio žmogaus sveikatai.
Pastaruoju metu ši organizacija vis labiau stebina vietos gyventojus. Neseniai jie atliko ginkluotą reidą šeivamedžio sulčių gamykloje, kaltindami gamintojus nepatvirtintų „medikamentų“ prekyba. FDA taip pat atkakliai tvirtina, kad gerti nevirintą pieną yra labai pavojinga.
Gyventojai pastaruoju metu nusivylę Maisto ir vaistų valdybos darbu, kuri skatina valgyti arsenu prisotintą vištieną, o šeivamedžio sultis draudžia kaip pavojingą vaistą.
Wikimedia Commons nuotr.
Parengta pagal FDA finally admits chicken meat contains cancer-causing arsenic

0 0 vote
Patiko? Įvertinkite!