Miežių kruopos su žirneliaisVaida KurpienėNuotrauka pasidalino Jolanta Kardelytė. Ačiū.Ar kruopos yra jūsų kasdienis maistas? Ne? O kodėl? Reguliarus jų vartojimas mažina nutukimo, širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto, storosios žarnos vėžio riziką, gerina žarnyno veiklą ir bendrą savijautą. Kruopose yra daug maistinių skaidulų, kurios mažina gliukozės, cholesterolio kiekį, žarnyne suriša medžiagų apykaitos metu susidariusias nuodingas medžiagas ir padeda ja pašalinti iš organizmo, gerina maisto slinkimą virškinamuoju traktu ir saugo nuo vidurių užkietėjimo.Miežių kruopos gali būti Jūsų pusryčių ar pietų alternatyva kitoms košėms ar kruopoms. Kodėl miežių kruopas verta valgyti? Nes nedaug riebalų ir pakankamai daug ląstelienos lyginant su kitomis kruopomis. Taip pat turi mineralinių medžiagų bei vitaminų B1, B2 ir B3.Kai kurių grūdų košių reikia vengti, nes jos per greitai pasisavinamos, reiškia labai greitai turite išnaudoti gautas kalorijas ir sukelia alkį.Nepiktnaudžiaukite užpilamomis košėmis, greito paruošimo košėmis, dribsniais, kukurūzų bei manų kruopomis."Rojaus daržo" sodininkė Lilė
Miežinė košė su agurkuVaida KurpienėBirutė Vitkauskienė (nuotraukos autorė) rašo: "Mėgstu į košes dėti visko daug. Pasirodo, kartais užtenka visai ne daug ir laaaabaiiii skanu...". O Jūs ar pamėgote taip paruoštą košę? Pasidalinkite komentaruose.
Grikių košė su morkomis ir smidraisVaida KurpienėLabai greitai pruošiama košė, puiki dienos pradžia. Įspūžiais dalinasi ir nuotrauką atsiuntė Vanda Jadvyga Unčiūrienė‎. Ačiū.
Grikių košė su šviežiu kopūstuVaida KurpienėDar viena kombinacija (bent jau man), kuri mane nustebino - grikiai su šviežiu kopūstu. Buvo labai skanu. Naudojau mėlyną kopūstą (nors recepte baltagūžis), rašo nuotraukos autorė Jolanta Kardelytė. Ačiū, kad dalinatės. Recepto autorė Aistė Švetkauskė.
Sorų kruopų košė su sviestuVaida KurpienėNesuprantu, kodėl kitiems tos kruopos karčios? Niekad nepajutau kartumo. Gražios dienos! Rašo nuotraukos autorė Giedrė Renevė. Nuotraukos autorė valgė dar prisikasdama paprikos. Kaip Jums skaniausia?
Bolivinės balandos košė su pesto padažuVaida KurpienėLabai greitai paruošiama ir skani košė, puikus pusryčių valgis. Ši košė buvo išraiškingo skonio, kurį jai suteikė žalias pesto iš pavasarinių žolių (garšva, kiaulpienė, dilgėlė) su anakandžių riešutais ir alyvuogių aliejum. Nuotrauką atsiuntė Jolanta Kardelytė. Ačiū.
Sorų košė su moliūgu ir cinamonuVaida KurpienėGrūdų košė – geriausias pusryčių pasirinkimas - lengvai virškinama, suteikia energijos ir sotumo. Greitai paruošiama ir soti košė, rašo nuotraukos autorė Giedrė Renevė.
Sorų kruopų košė su cinamonuVaida KurpienėGreitai paruošiama skani košė, rašo nuotraukos autorė Jolanta Kardelytė. Nuotraukos autorė valgė su morkomis, o kaip Jūs labiausiai mėgstate, gal galite pasidalinti savo idėjomis ir pastebėjimais?
Bolivinė balanda su feta sūriuVaida KurpienėLabai gardi ir greitai paruošiama košė, nuotraukos autorė ją dar gardino dilgėlių šakele. Nuotrauką atsiuntė Jolanta Kardelytė‎. Ačiū, kad dalinatės.
Košė: grikiai, morkos, pomidorai, smidrai ir avokadasVaida KurpienėPanaršius internete galima rasti tik saldžių košių receptų. Taigi košė, iš kurios gausite Omega 3, Omega 6, fosforo kalio, magnio, folio, lipidų, sterolių ir taip jums reikalingų skaidulų. Receptą ir nuotrauką atsiuntė Raminta. Ačiū.
Miežinė košė su pesto padažuVaida KurpienėMiežinės kruopos Lietuvoje parduodamos skaldytos. Jos būna dviejų rūšių – smulkaus ir stambaus skaldymo. Rinkitės stambesnio skaldymo miežines kruopas – jos sotesnės, nors kalorijų turi tiek pat, kiek ir smulkesnės. Be to, stambiau skaldytose kruopose šiek tiek daugiau ir mums būtinų maistinių skaidulų.Nuotrauką receptui atsiuntė Giedrė Renevė. Ačiū.Svarbu: jei esate alergiški pieno produktams Pesto padažo taip pat negalite vartoti, nes jame yra kieto sūrio, dažniausiai parmezano.
Grikių košė su džiovintais pomidoraisVaida KurpienėKošę dar papildomai skaninau svogūnų laiškais. Man jie suteikia gaivumo, nes džiovinti pomidorai yra gana intensyvaus skonio. Rašo Sabina Sate, kuri atsiuntė nuotrauką receptui.
Perlinių kruopų košė su grybais ir daržovėmisVaida KurpienėTokia košė puikiai tinka ne tik pusryčiams, bet ir pietums :) skanu valgyt su gaiviomis daržovėmis: agurkais, pomidorais ar paprikomis. Rašo Giedrė Renevė, kuri atsiuntė nuotrauką šiam receptui. Ačiū.Šaltinis: https://www.gaspadine.lt/receptas/perline-kose-su-grybais-ir-darzovemis-6777
Sorų kruopų košė su jūros dumbliaisVaida KurpienėTokią košę skanu valgyti su gaiviomis daržovėmis: agurkų ar paprikų lazdelėmis. Rašo Giedrė Renevė, kuri atsiuntė nuotrauką šiam receptui. Recepto autorė – Vilija D. Komentaruose parašykite, su kuo Jums patinka valgyti šią košę.